Veronika Murzynová (* 1. prosince 1985) je členkou Pirátské strany od začátku roku 2018. Veronika pochází z Orlové, nyní bydlí a pracuje v Ostravě, a jejím druhým domovem je Londýn, kde několik let žila.

Maturitu složila na všeobecném gymnáziu v Orlové, po kterém studovala Astrofyziku v Brně a na londýnské Open University.
Nyní se druhým rokem věnuje studiu anglického oboru Mezinárodní vztahy - Evropská studia na pražské Metropolitní univerzitě.

V minulosti pracovala převážně v sektoru služeb: od technické podpory a oprav počítačů po vedení vlastního týmu, přes projektový management až po řízení dvou vlajkových poboček startupu zabývajícího se logistikou.

Pro Piráty začala pracovat nejprve jako koordinátorka komunálních voleb 2018 v Moravskoslezském kraji, které skončily velkým úspěchem a znamenaly nástup pirátských radních a zastupitelů na několik radnic.

V současné době je její hlavní pracovní projekt zaměřen na výzkum a sledování politik v rámci Green Deal a související investice; spolupracuje s pirátskými europoslanci i krajskými zastupiteli.
Ve spojení s prací v resortním týmu Dopravy poslance Ondřeje Polanského tak má jedinečnou možnost propojovat politiku opravdu na všech úrovních.

V Pirátské straně je těžiště její aktivity v resortním týmu Dopravy – jejím hlavním tématem je Kosmický program, kde se snaží Piráty reprezentovat na národní i mezinárodní úrovni a především toto téma popularizovat uvnitř i vně strany.
Je zástupkyní vedoucího zahraničního odboru, kde se podílí na organizaci konferencí a seminářů nebo např. zasedání rady PP-EU.

Astronomie je její celoživotní láskou, stejně jako sci-fi literatura, angličtina, bojová umění a nové technologie. Vzácné volné dny tráví nejraději v horách a lesích, mimo civilizaci a mobilní signál.