Veronika Murzynová (* 1. prosince 1985) je členkou Pirátské strany od začátku roku 2018. Veronika pochází z Orlové, nyní bydlí a pracuje v Ostravě, a jejím druhým domovem je Londýn, kde několik let žila.

Maturitu složila na všeobecném gymnáziu v Orlové, po kterém studovala Astrofyziku v Brně a na londýnské Open University.
Nyní se druhým rokem věnuje studiu anglického oboru Mezinárodní vztahy - Evropská studia na pražské Metropolitní univerzitě.

V minulosti pracovala převážně v sektoru služeb: od technické podpory a oprav počítačů po vedení vlastního týmu, přes projektový management až po řízení dvou vlajkových poboček startupu zabývajícího se logistikou.

Pro Piráty začala pracovat nejprve jako koordinátorka komunálních voleb 2018 v Moravskoslezském kraji, které skončily velkým úspěchem a znamenaly nástup pirátských radních a zastupitelů na několik radnic.

V současné době je její hlavní pracovní projekt zaměřen na výzkum a sledování politik v rámci Green Deal a související investice; spolupracuje s pirátskými europoslanci i krajskými zastupiteli.
Ve spojení s prací v resortním týmu Dopravy poslance Ondřeje Polanského tak má jedinečnou možnost propojovat politiku opravdu na všech úrovních.

V Pirátské straně je těžiště její aktivity v resortním týmu Dopravy – jejím hlavním tématem je Kosmický program, kde se snaží Piráty reprezentovat na národní i mezinárodní úrovni a především toto téma popularizovat uvnitř i vně strany.
Je zástupkyní vedoucího zahraničního odboru, kde se podílí na organizaci konferencí a seminářů nebo např. zasedání rady PP-EU.

Astronomie je její celoživotní láskou, stejně jako sci-fi literatura, angličtina, bojová umění a nové technologie. Vzácné volné dny tráví nejraději v horách a lesích, mimo civilizaci a mobilní signál.

veronika-murzynova

Pirátská strana


Lidé

Ing. Jan Lička
Ing. Jan Lička Garant pro oblast dopravní infrastruktury
Mgr. Marek Lahoda
Mgr. Marek Lahoda Garant RT Doprava pro oblast městské mobility
Poznejte celý náš tým